Cep telefonlari POS oluyor!

 

Akbank'ta POS cihazları artık cebe iniyor! Akbank Cebe POS uygulamasından temassız veya QR (karekod) ile artık fiziki POS cihazına ihtiyaç duymadan anında ödeme almaya başlayabilirsiniz. Üstelik Cebe POS ile 750 TL üzeri temassız işlemler şifre girilerek yapılabiliyor.Akbank Cebe POS nedir?

Akbank Cebe POS, iş yerlerinin mobil cihazlardan hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme almalarına olanak sağlayan bir POS uygulamasıdır.

Android tabanlı mobil cihazlarını POS cihazına dönüştüren Akbank Cebe POS ile ödemelerinizi NFC (temassız ödeme) ve ya QR (Karekod) ile ödeme seçenekleri ile alabilirsiniz.

Temassız işlem limiti dâhilinde (750 TL), temassız özellikli kredi kartı/banka kartından veya mobil ödeme özellikli Android cep telefonlarından şifre kullanmadan işlem yapılabilir. Temassız işlem limiti üzerindeki (750 TL üzeri) işlemlerde ise kart şifresi mobil cihaza girilerek işlem yapılabilmektedir.

Akbank Cebe POS ile yapılan satışlar anlık olarak takip edilebilir, hesaba geçen tutarlar görüntülenebilir ve özel raporlara anında ulaşılabilir.

Akbank Cebe POS’u kimler kullanabilir?

NFC (temassız ödeme) özellikli Android mobil cihaza sahip KOBİ ve mikro ölçekteki basit usul vergilendirme ile çalışan, Yazarkasa POS mükellefi olmayan üye işyerleri Akbank Cebe POS'u kullanabilir.

İşyeri sahibi ister ise Akbank Cebe POS uygulaması üzerinden kendi işyerine ait kullanıcı tanımlayabilir, böylelikle yanlarında çalışan personelleri de uygulamayı kullanıp ödeme almaya başlayabilirler.

Akbank Cebe POS’a nasıl başvurulur?

Akbank müşterisi olan üye işyerlerimiz Akbank Mobil ve İnternet uygulamaları üzerinden, Akbank şubelerinden Akbank Cebe POS'a başvurabilirler.

Ancak Akbank Cebe POS kullanmak için Akbank Müşterisi olmana gerek yok. Akbank'ta hesabınız olmasa bile, başvurunuzu şubeye gitmeye gerek kalmadan yapabilir, kolayca Akbank Cebe POS kullanabilirsiniz. Web sitemizden başvuru yapabilir, başvuru sonrası size iletilen sözleşmenizi imzaladıktan sonra hemen ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Hemen Başvur


Akbank Cebe POS nasıl indirilir?

Akbank Cebe POS uygulamasını mobil cihazınıza Google Playstore'dan "Akbank Cebe POS" diye aratarak kolayca indirebilirsiniz.

Akbank Cebe POS nasıl kullanılır?

Üye işyerleri, Akbank Cebe POS uygulamasına Akbank mobil ve internet şifresi ile giriş yaptıktan sonra, satış tutarını 'Ödeme Al' ekranında girer. Ardından ödeme yöntemi seçim ekranı açılır ve bu ekranda işyeri Temassız ödeme ve QR ile ödeme seçeneklerinden birini seçerek ilerler.

Temassız Ödeme seçeneği seçildi ise;

Müşteri, ödemeyi yapmak istediği kredi/banka kartını veya cep telefonunu, üye işyerinin kullandığı Akbank Cebe POS uygulaması yüklü olan mobil cihazın cep arka bölümüne okutur.

QR ile ödeme seçeneği seçildi ise;

Müşteri, kendi cep telefonundaki ödemeyi yapmak istediği mobil bankacılık uygulamasından QR kod ile ödeme seçeneğini seçerek işyeri sahibinin Akbank Cebe POS uygulaması üzerinden ürettiği QR kodu okutur.

Ödeme işlemi gerçekleştikten sonra müşteri talebine göre işleme ait bilgi fişi sms, e-mail veya QR yöntemlerinden biriyle kart sahibine iletilir.

Satışın iptali veya iadesi de uygulama içerisinde yer alan iptal/iade menüsünden kolaylıkla yapılabilmektedir.

Akbank Cebe POS ile ilgili nasıl yardım alabilirim?

İhtiyaç duyduğunuzda uygulama içerisindeki Destek bölümünden veya 444 28 28 numaralı telefondan POS Destek Hattımızı arayabilirsiniz.

Akbank Cebe POS’u iptal ettirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Akbank Cebe POS iptal başvurunuz için 444 28 28 Pos Destek Hattımız ya da en yakın şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

En Yakın Şubelerimiz